EKONOMIA
Niskie koszty zakupu, niskie koszty eksploatacji

220W/m² to najbardziej odpowiednia moc zadedykowana dla folii grzewczej w ogrzewaniu. Pozwala ona na optymalne rozgrzewanie materiału oraz uzyskanie zadowalającego komfortu cieplnego. Praca w trybie nagrzej-wyłącz do żądanej temperatury odbywa się w najkrótszych cyklach poboru mocy. Moc folii grzewczej to sprawność, z którą ona działa a nie wartość zużycia energii elektrycznej. Błędem jest twierdzenie, że folia grzewcza o mocy 80W/m², lub zbliżonej mocy, zużywa mniej energii elektrycznej, ponieważ czas który potrzebuje na rozgrzanie materiału jest kilkukrotnie większy niż w przypadku folii grzewczej o większej mocy. Folia o tej mocy zużywa mniej energii elektrycznej niż folie o niższej mocy, zapewniając przy tym wyższy komfort użytkowania oraz pełną regulacje temperatury.

Zużycie energi elektrycznej przez folie grzewczą o mocy 220W/m² w systemie ciąglego ogrzewania wynosi od 8 W/m² !

Koszt budowy ogrzewania za pomocą folii grzewczej o mocy 140W to jedyne 100 PLN netto!

Cena zawiera:
  • Folie grzeczą 1 m2
  • Podkład termoizolacyjny 5mm
  • Montaż oraz elementy montażowe
  • 30 lat gwarancji przy spełnieniu warunków naszej firmy

Prawidłowo zamontowane ogrzewanie podłogowe foliami grzewczymi wykorzystuje około 5 % swojej mocy.
ZDROWIE
Zalety wynikające z użytkowania zdrowego ogrzewania

Pokój ogrzewany naszą folią to zdrowy, komfortowy pokój dla Twojego dziecka. Ciągła zabawa na podłodze, bieganie bez kapci to utrapienie mam czuwających nad zdrowiem swoich pociech. Dzięki zastosowaniu naszej Folii Grzewczej podłoga będzie ciepła, powietrze czyste a Twoje dziecko zadowolone.

Ogrzewanie za pomocą naszych folii grzewczych to idealne rozwiązanie dla mieszkań, w których kurz stanowi zagrożenie dla mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych. Nasz system grzewczy nie generuje intensywnego ruchu powietrza unoszącego kurz co ma miejsce w konwekcyjnych systemach grzewczych a dostarcza ciepło na całej powierzchni bardzo powoli unosząc je do góry. Folie grzewcze zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów, nie wysuszają dróg oddechowych i spojówek oczu, dzięki temu przeznaczone są dla astmatyków i alergików.

Badania niemieckiego towarzystwa alergii i astmy (GAF) potwierdzają, że pomieszczenia ogrzewane za pomocą ogrzewania podłogowego są bardziej komfortowe dla osób uczulonych na kurz. Dzięki temu objawy uczuleniowe występują z mniejszym nasileniem lub całkowicie zanikają.
EKOLOGIA

System ogrzewania Foliami Grzewczymi jest ekologiczny i przyjazny naszemu środowisku w zakresie niskiej emisji CO2. Folie Grzewcze to koniec problemów ze spalinami i odpadami. System spełnia najwyższe normy dyrektyw Komisji Europejskiej, potwierdzeniem tego są badania RoHS.

Dofinansowanie
Zmieniając stary system grzewczy(np. piec węglowy) na Folie Grzewcze, istnieje możliwość otrzymania dofinansowania z NFOŚ, nawet do 100% kosztów realizacji. Informacji na temat dofinansowania należy szukać na stronie urzędu Miasta lub Gminy, gdzie dowiemy się czy w naszym miejscu zamieszkania funkcjonuje program dofinansowania modernizacji ogrzewania.